Nesvarbu, kad gyvenate ne pirmajame daugiabučio aukšte, o taip sakant, padebesyse – turite realią galimybę mėgautis gamtos grožiu, tiksliau – pro langą stebėti vėjo siūbuojamą, sielą ir protą raminančią augmeniją. Galime pasidžiaugti, kad yra pasaulyje architektų, galvojančių ne tik apie statinių originalumą, funkcionalumą, bet apie ypatingą žmogaus ir gamtos ryšį.

Žaliuojantys daugiaaukščiai

To pavyzdys – triukšminguose, dulkėtuose Europos didmiesčiuose dygstantys daugiaaukščiai su mini medeliais, žydinčiais ir net vaisius vedančiais krūmais, gėlėmis apželdintais balkonais, terasomis. Kas unikalu, augmenija yra sodinta ne atskirų namo gyventojų, o su architektais išvien dirbusių landšaftininkų.

Išmanančių ne tik augalų gyvenimo subtilybes, bet ir turinčių ypatingą stiliaus jausmą. Tokie “žaliuojantys”daugiaaukščiai atrodo stilingai, įspūdingai, jų gyventojai paprastai spinduliuoją gerą nuotaiką. Kaip nespinduliuos, jeigu:

  • vos rytą pramerki akis, matai, kaip už lango siūruoja medžiais, krūmai, skleidžiasi saulės pabučiuoti gėlių žiedai;
  • išeini į balkoną ar terasą įkvėpti tyro oro ir staiga pasijauti tarsi akimirksniu būtum atsidūręs miesto parke;
  • augmenija pasirūpina aptarnaujantis personalas, todėl nereikia sukti galvos dėl jos priežiūros.

Tereikia džiaugtis, kad architektai, landšaftininkai, floristai dirba tam, kad žmonės gyventų gražiai, stilingai, net ir didmiestyje nejaustų gamtos troškulio.


Nenukabinkite nosies, jeigu apie gyvenimą tokiame landšaftininkų prižiūrimame daugiabutyje galite tik pasvajoti – nėra sunku balkoną, terasą pačiam moderniai apželdinti mini vaiskrūmiais, uogakrūmiais, gėlėmis, prieskoniniais augalais. Jei pasitelksite į pagalbą šiuolaikiškas technologijas, pavyzdžiui, vertikalias sienines konstrukcijas, pastatomus vienas ant kito montuojamus vazonus, dėl jų priežiūros neturėsite jokio vargo.

Manote, kad nesugebėsite įsijausti į sodininko ar gėlininko vaidmenį, nes tam trūksta patirties, žinių, galų gale laiko? Drąsiai kreipkitės į salono “Tarp gėlių” specialistus. Pasiūlys, patars, pagelbės darbuose ir palinkės puikių akimirkų, kad ir dulkėtame didmiestyje, bet gamtos apsuptyje.

Apsilankykite salone Savanorių pr. 319 a, Kaune arba www.tarpgeliu.lt

Skaityti 341 kartai