Rožės – iškalbingos gėlės. Pasidomėkite, ką jos simbolizuoja, kokius jausmus, emocijas perteikia jų spalvos. Trumpai tariant, pamėginkite perkąsti rožių kalbą. Tada jausite ypatingą malonumą, kai kažkam dovanosite šių gėlių. Senovės graikai rožės žiede įžvelgė begalybės simbolį. Todėl, kad jis yra apvalus, o apskritimas, kaip žinia, neturi pradžios ir pabaigos. Romėnai tikėjo, kad šios gėlės – tvirtos moralės simbolis, todėl į kovą stojusius jų karius buvo galima išvysti ant galvos užsidėjusius vyriškumą atspindinčius rožių vainikėlius. Senais laikais rožės simbolizavo ir… tylą. Jas buvo įprasta teikti plepiems žmonėms, kad įspėti, jog dėl šios charakterio savybės jie gali smarkiai nukentėti.
XIX amžiuje rožės įgijo meilės prisipažinimo reikšmę. Šiandien, priklausomai nuo rožių spalvos, šiomis gėlėmis išreiškiama begalė įvairiausių emocijų, jausmų. Apie tai ir pakalbėkime.

Paklaidžiokime po spalvingą rožių pasaulį
 • Baltos rožės – meilės, tyrumo, ištikimybės, nuoširdumo simbolis. Dovanodami baltų rožių puokštę, tarsi pasakome žmogui „jūs tyras ir nuoširdus, žaviuosi jūsų dangišku išoriniu ir vidiniu grožiu“. Šios rožės turi dar vieną ypatingą reikšmę – simbolizuoja amžiną meilę. Todėl jas kaip tik dovanoti nuotakai.
 • Raudonos rožės – aistra ir stipri meilė. Visais laikais raudonų rožių puokštes priimta dovanoti, kaip pagarbos ir susižavėjimo ženklą.
 • Baltų ir raudonų rožių puokštė simbolizuoja harmoningą meilę, bendraminčių sąjungą, ilgą ir tvirtą draugystę. Trumpai tariant – „aš ir tu – vienas kitam parinkti“.
 • Rausvos rožės išduoda naujų santykių pradžią, dėkingumą, simpatiją, švelnias emocijas ir nuostabos jausmą. Negana to, jos – elegancijos ir rafinuotumo simbolis. Dėkingumą išreikšti tinka dovanojant rausvų ir vyšninių rožių puokštę, simpatiją – rausvų rožių pumpurų.
 • Bordo spalvos rožės turi liepsnojančios meilės, siautulingos aistros reikšmę. Tokių rožių puokštė tarsi leidžia suprasti „jūs tokia graži (-us), kad nepripažįstate šito“. Violetinį ar levandų atspalvį turinčios bordo rožės simbolizuoja susižavėjimą, magnetinę trauką, tačiau neturi nieko bendra su tikru meilės jausmu. Tamsias bordo rožes priimta dovanoti garbaus amžiaus žmonėms, kaip nevystančio grožio simbolį.
 • Geltonos rožės – draugystė, laimė, džiaugsmas, pripažinimas. Tokios gėlėmis išreiškiamos pačios pozityviausios emocijos. Pramanas, kad geltona spalva reiškia išsiskyrimą. Jeigu geltonų rožių puokštę dovanosime sutuoktiniui, reikš, kad šeimyniniai santykiai yra tvirti. Tiesa, negalima nepaminėti ir geltonų rožių susitaikymo reikšmės „prašau, viską užmirškite ir atverskime naują santykių lapą“.
 • Oranžines rožes įprasta dovanoti žmogui linkint viso ko geriausio. Jos simbolizuoja entuziazmą, jas tinka dovanoti norint išreikšti svaiginančios meilės jausmą.
 • Persikinės rožės – kuklumo simbolis. Jomis išreiškiami šilti santykiai, susitikimo džiaugsmas, dėkingumas.
 • Mėlynų tonų rožes gaubia paslapties skraistė, jos reiškia, kad žmogui linkima siekti, rodos, nepasiekiamų svajonių. Mėlynų rožių puokštę tinka dovanoti paslaptingoms, mistinių galių turinčioms personoms.
 • Žalios rožės – gausa, dosnumas. Jos yra vaisingumo simbolis, jas galima teikti sėkmingiems žmonėms (anot psichologų, žalia spalva – balansas ir stabilumas).
 • Bet kokios pastelinės spalvos rožės – draugystės simbolis. Tad, drąsiai jomis apipilkite bičiulius, žmones, kuriems nuoširdi draugystė yra viena didžiausių vertybių.

Štai koks platus, nuostabus, emocijomis, jausmais turtingas gėlių karalienių ROŽIŲ pasaulis…

Skaityti 408 kartai