Na ir kas, kad prie namo neturite juodos žemės lopinėlio, kur galėtumėte pasisodinti braškių. Remontantiniai uogakrūmiai puikiai auga ir gražiai atrodo vazonuose. Negana to, rausvaskruostės uogos ant jų dera kiaurą vasarą, dažnai net iki vėlyvo rudens.

Kitoks braškynas
Kur išrikiuosite vazonus su remontantinių svyrančių braškių kereliais, jums spręsti. Pastatomi galbūt gražiausiai žiūrėsis šalia tvenkinio, prie lauko pavėsinės sienelės, terasoje, šalia laukujų durų ar kitoje tyro oro erdvėje. Kabinamus galima įtaisyti ant balkono atbrailos, laiptų turėklų ir pan. Svarbu, kad braškynui nestigtų šiltų saulės spindulių. Kas dėl drėgmės, jeigu netradicinio braškyno viziją matote po stogu, geriausia išeitis – uogų krūmelius sodinti į vazonus su drėkinimo sistema. Antraip nespėsite juos, nepasiekiamus lietaus lašų, girdyti.

Išoriniams aplinkos veiksniams (lietui, tiesioginiams saulės spinduliams ir kt.) atsparių medžiagų vazonai su drėkinimo sistema yra dvigubi. Dekoratyvus išorinis vazonas, taip sakant, yra vandens talpykla, į paprastesnio dizaino vidinį vazoną beriamas substratas ir sodinami augalai. Kai pagrindinis vazonas pripildomas vandens (kiek jo pilti matyti indo šone įtaisytame termometre), organiniai substrato komponentai per vidinio vazono kiaurymes jį nuolat geria, o prireikus, atiduoda augalų šaknims. Taigi, pasodinus braškes į tokius indus, belieka kartas nuo karto įpilti vandens į išorinį indą ir uogakrūmiams negrės troškulys.

Kai lauko erdvė nedidelė, bene geriausias pasirinkimas remontantinėms svyrančioms braškėms auginti – vienas ant kito montuojami lauko vazonai su drėkinimo sistema. Kas įdomiausia, vazonų bokšte uogakrūmius drąsiai galima komponuoti su remontantinėmis žemuogėmis, salotomis, kvapniomis prieskoninėmis žolelėmis, smulkiavaisiais pomidoriukais… Fantazijai ribų nėra. Dar vienas dėmesio vertas variantas – remontantines braškes montuojamuose vazonuose komponuoti su žydinčiomis gėlėmis. Žinoma, abiejų rūšių augalus reikia sodinti į skirtingus vazonus, nes gėlių trąšos tiek uogų valgytojams, tiek uogakrūmiams ne į naudą.
Taigi, jeigu esate kūrybinga asmenybė, jums patinka įsijausti į sodininko, gėlininko vaidmenį, drąsiai imkitės naujo projekto – netradicinio braškyno kūrimo. Tikrai nesigailėsite, nes: braškyno nereikės ravėti; vazonai su uogakrūmiais, gėlėmis ir kitais augalais pagyvins žalią vejos kilimą, lauko terasai suteiks jaukumo; nuraškytas švarias raudonskruostes uogas galėsite dėti tiesiai į burną.

Dar šis tas netradicinio braškyno tema

Pastatomais, kabinamais pavieniais ir montuojamais vazonais su drėkinimo sistema drąsiai galima puošti biuro prieigas. Originalu, gražu ir natūralūs vitaminais darbuotojams bei lankytojams po ranka.
Išvaizdų vazoną su jame užveistu braškynu, kad ir įsibėgėjančio pavasario proga, gražu įteikti kaimynui, bičiuliui ar bendradarbiui, su kuriuo visada mielai dalijatės sodininko patirtimi. Tegul pasidžiaugia jūsų geraširdiškumu, beribe fantazija ir išmėgina naują braškių auginimo būdą.
lauko-vazonas-montuojamas

Skaityti 70 kartai