Kodėl keliame tokį klausimą? Žinome, kad ne vieni buvote apdovanoti vazoniniu kambariniu ar lauko augalu. Patarsime, kaip elgtis su į transportuoti skirtą plastikinį vazoną pasodintu žaliuoju įnamiu. Ir šiaip gerų pasiūlymų nepagailėsime.

Jums padovanojo kambarinį ar lauko augalą?
Nieko bloga nenutiks, jei kurį laiką gėlė pagyvens pirktiniame vazone. Bet nedelskite ją persodinti – geros kokybės inde ji neskurs, geriau augs, įgis dar gražesnę išvaizdą.
  • Kokie vazonai užvis geriausi kambariniams ir lauko augalams vešėti
Šiuo klausimu yra įvairiausių nuomonių. Vis gi daugiausiai pliusų mes dedame vazonams su drėkinimo sistema. Ne tik dėl to, kad jie užtikrina optimalų augalo drėkinimą. Skirti kambariniams augalams, yra išvaizdūs, lengvai pritaikomi bet kokio stiliaus interjere. Itin įspūdingai tokiuose pasteliniuose ar ryškiaspalviuose vazonuose atrodo orchidėjos. Į vieną didesnį indą galima sodinti po kelias tos pačios rūšies gėlių pasaulio karalienes.

Lauko augalų vazonai su drėkinimo sistema irgi ne pigiai atrodo, lengvai prižiūrimi, ilgai nepraranda pirminės išvaizdos (neišblunka, nesusibraižo ir t.t.). Europoje dabar madinga iš tokių išvaizdžių indų su augmenija terasoje kurti vadinamuosius gamtinius paveikslus. Pasinaudojus spalvingais loveliai su drėkinimo sistema, ant balkono turėklų, namo sienos ar jį juosiančios tvoros galima sukurti žvilgsnius prikaustančias mozaikas.

  • Svarbu parinkti tinkamą substratą
Didžiuosiuose prekybos centruose, specializuotuose gėlių salonuose, ūkio prekių parduotuvėse rasite tiek universalių lauko, kambarinėms gėlėms skirtų žemių mišinių, tiek patyrusių agronomų sumaišytų vienos ar kitos rūšies augalams. Gerai žinoti, kad mišiniai su durpėmis būna puresni, geriau sugeria ir išlaiko drėgmę. Viena svarbi taisyklė: prieš sodinant augalus, substratą reikia išvėdinti ir saikingai sudrėkinti.
  • Kraustome gėlę į naujus “namus”
Nuo iš plastikinio vazono atsargiai iškelto augalo šaknų, atsargiai nupurtykite žemių perteklių. Jei reikia, peiliu pašalinkite supuvusias, sudžiūvusias šaknis. Dėkite gėlę į naują vazoną su substrato sluoksneliu (prieš tai pagalvokite apie drenažo reikalus), užpilkite likusiomis žemėmis, švelniai rankomis apspaudykite šaknis. Nepamirškite palaistyti! Belieka visiems naujiems žaliesiems įnamiams namų vidaus ar lauko erdvėje parinkti tinkamą vietą.
Dar šis tas svarbaus
  • Persodintus augalus po dviejų-trijų savaičių patręškite jų mėgstamomis kompleksinėmis trąšomis. Paskui tai darykite taip dažnai, kaip nurodyta ant trąšų pakuotės.
  • Lauko gėles gražu ir praktiška komponuoti su svyrančiomis braškėmis, žemuogėmis.
  • Linkime, kad Mamos dienos proga dovanotas augalas dar sykį uždegtų didžiuliu noru kurti įspūdingas žaliąsias oazes namuose ir lauko erdvėse.

Daugiau originalių gėlių ir dovanų pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salone Kaune.

Skaityti 1079 kartai