Šv. Kalėdos tikrai pasibels į jūsų namus ir širdis – būkite kantrūs. Dabar laikas ruoštis prieššventiniam ramybės, susikaupimo, dvasinio apsivalymo laikotarpiui Adventui. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Šv. Kalėdas.

Gera jausti artėjančias kalėdas

Vakarų kultūros šalyse pagrindinis ramybės ir susikaupimo laikotarpio Advento atributas yra apvalus dekoratyvus spygliuočių augalų vainikas su keturiomis žvakėmis. Pastarosios detalės krikščioniškame pasaulyje simbolizuoja keturias pasaulio kryptis, apskrita vainiko forma – amžinąjį gyvenimą, o spragsinčios žvakių liepsnelės – šviesą, kuri apšvies pasaulį, kai užgims Kristus, t. y. Šv. Kalėdų rytą. Žalia vainiko spalva pagal krikščionis yra Gyvenimo spalva. Pasak senolių, Advento vainikas namuose sukuria itin sentimentalią, jaukią aurą, persmelktą gerumo, tyrumo, meilės. Jau vien dėl to verta kokią dieną darbus atidėti į šoną, sukviesti namiškius prie didžiulio stalo ir visiems kartu užsiimti kūrybos malonumais. Galima tokios puošmenos pasidairyti šventine dvasia alsuojančiuose gėlių salonuose (originalių Advento ir Šv. Kalėdų vainikų, kitokių šventinių puošmenų).

Žinoma, prieš tai reikia iš galvos išmestį mintį, kad pirktiniai tokie daiktai yra bedvasiai – kūrybingi floristai į kiekvieną paprastai vienetinę tokią puošmeną įdeda dalelę savo širdies. Galų gale,niekas nedraudžia pirktinio šventinio vainikėlio patobulinti pagal savo skonį. Svarbu, kad jis džiugintų akis, įžiebtų norą kasdien iki pat Šv. Kalėdų nors keletui minučių prieš jį prisėsti ir pasikalbėti su savimi, pažvelgti į savo širdies gelmes. Priminsime: vainiką puošiančias žvakeles tradiciškai reikia deginti kiekvieną iš keturių liturginių Advento sekmadienių (liturginis sekmadienio laikas prasideda šeštadienį vakare). Su Kiekviena tokią savaitės dieną puošmena turi šviesėti. Taigi: pirmąjį liturginį Advento sekmadienį leiskite liepsnoti vienai žvakei, antrąjį – jau dviems, trečiajį – trims, o ketvirtąjį… Tegul keturios Advento vainiko žvakės apšviečia visų namiškių širdis ir linksmai nuteikia Kristaus užgimimo šventei.

Ar žinojote, kad…

Senolių tradicijas gerbiantys katalikai Advento vainikus puošia ne bet kokios spalvos, o trimis violetinėmis ir viena rožine žvake. Pastaroji namus nušviečią trečiajį Advento sekmadienį (tokios spalvos būna liturginių Advento pamaldų tikinčiųjų drabužiai). Šiuolaikiški Advento vainikai pinami iš įvairiausių gamtinių medžiagų: lanksčių krūmų ar medžių šakelių, šiaudų, plaušų ir kt. Tokios puošmenos neretai dekoruojamos konkorėžiais, riešutais, džiovintais citrusų griežinėliais, cinamonų lazdelėmis, dekoratyviais vaisiais, kaspinais ir t. t. Dabar populiarios ir iš minėtų medžiagų dekoratyviuose induose sukurtos Advento kompozicijos.

P.s. Nesvarbu, kokį namų puošybos variantą pasirinksite, žinokite: bet kokią šventę įpasmina kūrybingas jos laukimas. Pasistenkite, kad šiais metais Advento ramybė ir Šv. Kalėdų džiaugsmas ilgam paliestų jūsų širdis…

Skaityti 529 kartai