Kodėl kilo noras apie tai pakalbėti? Ne paslaptis, mūsų šalyje sunku išrauti tradicijų šaknis. Bet pamėginti niekas nedraudžia, ar ne??? Nuo seno gedulo floristikoje yra įsišaknijusi balta spalva. Taip, ji spinduliuoja ramybę…

gedulo-floristika

Tai nereiškia, kad einant amžiams atsisveikinti su brangiu žmogumi nedera nešti kitų spalvų gėlių, jomis dabinti atsisveikinimo erdvę. Būkime ištikimi tradicijoms, tačiau nesibaiminkime naujų gyvenimo vėjų, galiausiai – floristikos mados.

  • Balti gėlių žiedai vainikuose, krepšeliuose, kitokiose kompozicijose stilingai atrodo suderinti su pasteliniais (alyviniais, rausvais, gelsvais, žalsvais), ne su vieno, o su kelių skirtingų tonų žaluma.
  • Tradicines gedulo gėles chrizantemas, kalijas drąsiai galima pakeisti pasteliniais gvazdikais, anturiais, lelijomis, gerberomis, rožėmis, orchidėjomis, eustomomis. Šiltuoju sezonu pravartu prisiminti tulpes, laukų, pievų pastelę.
  • Estetiškai, stilingai atrodo nedideli apvalūs spygliuočių, palmių šakelių vainikai, kuriuose gėlių žiedai suderinti su svyrančia žaluma.
  • Modernesnis pasirinkimas už tradicinį gėlių krepšelį – gedulo kompozicija originalios ar įprastos geometrinės formos inde.
  • Mirusįjį gražu, jauku, šiuolaikiška pagerbti vienu gėlės žiedu. Tai gali būti lelija, kalija, karališka chrizantema ar eustomų šakelė.
  • Gedulo floristikoje juostos su užrašais vietą užleidžia dekoratyvioms lygioms klasikinių baltos bei juodos spalvų ar jų derinio juostelėms.

Visada prisiminkite: nėra išskirtinių gedulo gėlių. Anapilin iškeliavusi žmogų galima pagerbti jums gražiausiomis ar tokiomis, kurios jam labiausiai patiko…

Artimų, brangių ar kitaip jūsų gyvenimą teigiamai paveikusių brangių žmonių palaikų urnas patikėkite puošti profesionalams…

Daugiau originalių kompozicijų pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salone Kaune.

Skaityti 2472 kartai