Kaip žinia, parfumerius kūrybai įkvepia įvairiausi gamtos aromatai. Susipažinkite su parfumerijos industrijos favoritėmis iš gėlių šeimos. Rožės. Nežiūrint į didžiulę šių gėlių įvairovę, parfumerijos pasaulyje karaliauja vos dviejų rūšių rožės – rosa damascene (auginamos Turkijoje, Bulgarijoje) ir rosa centifolia (auga Maroke, Grase). Iš šių gėlių žiedlapių išgautame kvapniai eteriniame aliejuje yra net apie trys šimtai aromatinių junginių. Kas įdomu, net keleto iš jų mokslininkams nepavyksta identifikuoti, todėl… sukurti sintetinį rožių aromatą ko kas nėra pavykę jokiam chemikui.
Jazminai. Parfumeriai pripažįsta tik rūšies jasmin grandiflorum augalų eterinį aliejų. Išgautas iš Grase auginamų jazminų, yra vienas brangiausių kvepalų komponentų. Pigesnis yra ekstrahuojamas iš žaliavos, augančios Egipte, Italijoje, Indijoje, Maroke. Kadangi jazminai bijo karščio ir rasos, parfumeriniu tikslu žiedai skinami iki patenkant saulei.
Kalnų narcizai. Kvapniai kosmetikai gaminti tinkamos rūšies (narcissus poeticus) į saulę stiepiasi Prancūzijos Alpių aukštybėse (kelių tūkstančių metrų aukštyje). Eterinis šių gėlių aliejus irgi yra vienas brangiausių, itin intensyvaus aromato su žalumos nata (suteikia koteliuose esančios kvapiosios medžiagos).
Tuberozos. Parfumeriniais tikslais pradėtos auginti Meksikoje, Prancūziją pasiekė tik XVII amžiuje. Tuberozos skleidžia labai stiprų šiltą balzaminį atspalvį turintį kvapą, todėl šių gėlių eterinis aliejus itin dažnai naudojamas orientalistinėms kvapų kompozicijoms. Didžioji dalis tuberozų į parfumerijos koncernus šiandien atkeliauja iš pietvakarių Indijos.
Levandos. Šių gėlių aromatas asocijuojasi su švara ir gaiva, todėl jų eterinis aliejus, ekstraktas dažniau naudojami gaminant aromatines namų tekstilės priežiūros priemones nei kvepalus. Tiesa, pastaruoju metu eterinis levandų aliejus vis dažniau pastebimas ant vyriškus aromatus kuriančių „nosių“ stalelių (anot specialistų, jis suteikia jiems ypatingos gaivos).
Kanangos. Kilusios iš Filipinų, kur laikomos gėlių gėle ir malonumų simboliu. Parfumeriai kanangų aromatą vertina dėl to, kad jis itin greitai skleidžiasi ir turi pudrinį atspalvį.
Irisai. Tinkami „nosims“ (iris pallida ir iris florentina) auga Florencijoje ir Maroke. Unikalu tai, kad eterinis aliejus ekstrahuojamas iš irisų šakniastiebių, todėl jo kvapas skiriasi nuo žiedų aromato (labiau primena žibuoklių dvelksmą). Šis produktas labai brangus, nes, kad išgauti turtingą aromatą, žaliava ruošiama net keletą metų.
Mimozos. Eteriniam aliejui išgauti šios gėlės tinka vos parą nuo skynimo. Jis būna identiškas pačių žiedų skleidžiamam aromatui, parfumeriai jį apibūdina kaip minkštą, kvapų kompozicijose jo niekada nenaudoja pagrindinei natai.
Pačiulės. Eterinis Indonezijoje augančių pačiulių aliejus šiuolaikinių parfumerių vertinamas dėl trigubo aromato atspalvio – medžių, žemės ir kamparo.
Mirtos. Šių gėlių eterinio aliejaus kvapas labai intensyvus, todėl į kvepalų kompoziciją pakanka jo įlašinti vos vieną lašą, kad atsiskleistų visos mirtų spalvos.

10 kvapniausių pasaulio gėlių

Skaityti 1272 kartai