Pasaulyje priskaičiuojama daugiau nei 10 tūkstančių sukulentų rūšių. Štai dvi populiariausios grupės tarp kambarinių augalų mylėtojų. Lapiniai sukulentai kaupia vandenį storuose, mėsinguose lapuose. Šiai grupei priklauso įvairių rūšių agavos, alavijai, storalapiai, avortijos, putleniai, kalankės, litopsiai, portulakarijos, vadinamasis pinigų medis ir kt.

Sukulentų rūšys
Stiebiniai sukulentai kaip vandens kaupyklą naudoja paprastai storesnį nei lapai savo stiebą. Tai – daugybės rūšių kaktusai (sakoma, kad kiekvienas kaktusas yra sukulentas, tačiau ne kiekvienas sukulentas yra kaktusas), tukviai, stapelijos ir t. t.
Nutarus įsigyti vienos ar kitos rūšies sukulentų, gerai žinoti, kad tai – neribotų galimybių augalai.

  • Žalius sukulentus originaliame inde gražu komponuoti su turinčiais spalvingus (žalsvai geltonus, rausvus, raudonojo vyno spalvos ir kt.) lapelius. Kompozicijai papildomo žavesio suteikia originalių formų akmenėliai. 
  • Sukulentai – ypač tinkami augalai gyviesiems paveikslams bei žaliosioms sienoms. Kūrybos niuansus geriausiai žino specialistai, tačiau galima ir pačiam pamėginti „nutapyti“ sukulentų paveikslą – tereikia salone įsigyti specialią pakabinamą konstrukciją su drėkinimo sistema. 

{gallery}sukulentai{/gallery}

  • Sukulentai papuošia ir lauko alpinariumus. Tiesa, atsižvelgiant į drėgnas lietuviškas žiemas, vėlyvą rudenį šiuos augalus patartina pernešti į vėsias patalpas, pavyzdžiui, įstiklintą balkoną.
  • Sukulentai įspūdingai atrodo apgyvendinti stiklo taurėse, puodeliuose, dekoratyviuose akmeninėse lėkštėse, neaukštuose pintuose krepšiuose ir pan. Fantazijai ribų nėra. Svarbiausia nepaklysti spalvingame sukulentų pasaulyje…

Naudinga žinoti

Žiemą kaktusams girdyti labai tinka ištirpus sniegui susidaręs ir iki kambario temperatūros sušilęs vanduo.

Daugiau originalių augalų pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salonuose Kaune.

Skaityti 6494 kartai