Šios gėlės simbolizuoja ilgaamžiškumą, energiją ir puikią sveikatą. Jos dažnai vadinamos gėlėmis-miniatiūrinėmis saulėmis, todėl būtinai į jas atkreipkite dėmesį, kai į kitus metus nostalgiškai lydėsite vasarą…

It saulė besišypsančios saulėgrąžos

Dekoratyvios saulėgrąžos, vaizdžiai sakant, dangaus nesiekia – jų būna iki pusės metro aukščio su maxi, midi ir mini žiedais.

Anot gėlininkų, jas geriausiai skinti ar pirkti pilnai išsiskleidusias, antraip kyla rizika, kad vazoje taip ir nuvys pilnai neišsiskleidusios. Negalima šykštėti vandens inde – jis turi siekti kone pusę gėlių kotų, o jo temperatūra turėtų būti 22-25 ºC. Patartina jį keisti bent jau kas antrą-trečią dieną, tuo pačiu peiliu įstrižai patrumpinant saulėgrąžų kotus. Patikrintas reikalas: šių gėlių žydėjimo laiką prailginsite, jei nepamiršite parūgštinti vandenį vazoje (maždaug 4 l vandens berkite pusę nugriebto arbatinio šaukštelio citrinų rūgštelės). Mėgaukitės tuo, kad tinkamose sąlygose skintos saulėgrąžos grožio nepraranda iki dviejų savaičių.

Šios gėlės – įsimintinas rudeniškų puokščių komponentas. Profesionalus floristas dažnai jas originaliai suderina su frezijomis, gerberomis, alstromerijomis, kardeliais, chrizantemomis, netgi rožėmis.

Saulėgrąžos įspūdingai atrodo skaidraus stiklo, metalo ar jo imitacijos vazose, jas tinka dovanoti bet kokia proga.

„Tarp gėlių“ pasiūlymas. Pasimerkite saulėgrąžų ant svetainės ar darbo stalo. Netruksite pajusti nuotaiką keliančią ir energiją žadinančią jų galią.

Atkreipkite dėmesį! Anot astrologų, dovanoti saulėgrąžą ar šių gėlių puokštę mylimam žmogui, reiškia jam nebyliai prisipažinti, kad jis yra jums saulės šviesa.

Daugiau originalių gėlių ir dovanų pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salone Kaune.

Skaityti 122 kartai