Vestuvės rudenį įgis gerumą, jaukumą, šilumą žadinantį atspalvį, pasirinkus gražiausius rudeniškos paletės žiedus. Raudonus, apelsininius, purpurinius, geltonus, smėlinius, riešutinius, slyvinius… Ir ne tik… Spalvų ir gėlių kombinacijos rudenį beribės… Vis tik yra tokių, kurios jau ne vieną dešimtmetį dominuoja šventinėse rudeniškose kompozicijose.
Chrizantemos. Aplipusios smulkiais į ramunes panašiais žiedeliais jos ne tik nuostabiai atrodo – chrizantemų šakelės yra puikus tvirtas pagrindas įvairiausioms puokštėms. Šios gėlės – vienos iš ilgiausiai galinčių išbūti be vandens, todėl nenuostabu, kad vazoje žydi itin ilgai.
Rožės. Kokių tik veislių jų neišvesta! Viena populiariausių rūšių tarp nuotakų – pilnavidurės arbatinės rožės. Tai nereiškia, kad klasikinėms ar kitų veislių joms neprilygti. Patyrę floristai žino, kaip prailginti rožių gyvenimą.
Hortenzijos. Glėbiai šių gėlių – nepakartojama šventinio stalo puošmena. Minimalistinį stilių dievinančioms nuotakoms tiesiog patinka įsimintiniausią gyvenimo akimirką prie širdies glausti vienintelį, nebūtinai baltą (populiaru rinktis ir melsvą, švelnų violetinį) hortenzijos žiedą.
Kardeliai (gladiolės). Ant šventinio rudeniško stalo jie tiesiog nepakeičiami. Ir jiems visai nebūtina kitų gėlių draugija! Nuotaka su netikėto tono vienu vieninteliu kardeliu rankoje? Nepagalvojote apie tai?
Frezijos. Šios gėlės prieinamos visus metus, tačiau… Floristai yra pastebėję, kad frezijos puikiai dera su kitų rudens gėlių spalvomis. Tuo tarpu nuotakas jos tarsi magnetas traukia maloniai uoslę kutenančiu aromatu.
{gallery}rudensatributai{/gallery}
Pikantiški kompozicijų prieskoniai

„Gyvi“ rudens tuoktuvių atributai

Šermukšnių, kitų uogų šakelės, grūdų varpos puokštėms, stalo, šventinės erdvės kompozicijoms suteikia ypatingo šarmo, brandos prieskonį. Kaip ir įvairiausia rudens šalnų nebijanti žaluma bei… šaltuko pakąsti medžių lapai. Prisiminkite, kad rudeniškas kompozicijas gražu stilizuoti cinamonų lazdelėmis, kaštonais, gilėmis…

Iš rudens spalvų paletės

Vestuvės rudenį, kaip žinia, paprastai būna turtingos gilių, sodrių spalvų. Į šias patartina atkreipti dėmesį, kai galvoje, taip sakant, nėra vizijos: sodri raudona bei smėlinė, burgundiško vyno, oranžinė, geltona, slyvinė, tamsi rožinė bei violetinė, varinė… Neabejojame, kad rasite kažką netikėto.

Deriniai su apranga

Klasikinės taisyklės galioja: su minimalistiniu nuotakos apdaru patartina derinti to paties stiliaus puokštę ir atvirkščiai. Priešingu atveju kyla didžiulė rizika… pasitenkinti neišbaigtu įvaizdžiu. Kita vertus, tik nuotakai pačiai spręsti, su kokia puokšte jai žengti į Dievo namus ar santuokų rūmus, kokias gėlių kompozicijas jai ir jam būtų gera matyti šventės vietoje. Visgi pateikiame kelias įvaizdžio stilistų įžvalgas.

  • Jeigu jūsų, t. y. nuotakos apdaras yra dramblio kaulo spalvos… Yra rizika, kad pastelinių gėlių puokštė nesuskambės, ypač fotografijose. Pamėginkite ją praturtinti ryškiais šalnos pakąstais medužių lapais…
  • Jūsų, t. y. nuotakos, aprangoje yra tradicinių rudeniškų, tokių, kaip raudona, bordo, karališka purpurinė, spalvų? Į puokštę įmaišykite ar floristo prašykite, kad įmaišytų, minėtas spalvas išryškinančių atspalvių gėlių.  
  • Tuoksitės su pieno ar sniego baltumo apranga? Jūsų valia, ką pasirinksite, tiksliau – pastelinių, ryškių gėlių puokštę ar jūsų išvajotų žiedų „miksą“…

Skaityti 733 kartai