Švelnumo, trapaus moteriškumo simboliu laikomos eustomos – vienos mėgstamiausių viso pasaulio floristų gėlių. Greičiausiai todėl, kad jos suteikia beribę laisvę kurti ir džiugina žmonių širdis. Iš Šiaurės Amerikos kilusių, daugiau kaip prieš dvidešimt metų į Europą atvežtų eustomų grožis nepalieka abejingų. Šios gėlės įspūdingai atrodo, taip sakant, ir vienišos, ir sukomponuotos su kitomis gėlėmis. Jos nepriekaištingai dera su rožėmis ir orchidėjomis, lelijomis ir gerberomis, chrizantemomis ir irisais, portulakomis ir ramunėmis, įvairiausiais pavasariniais žiedais.

Eustomos

Skinamos eustomos yra aukštesnės nei vazoninės. Pastarosios tinkamoje vietoje ir tinkamai prižiūrimos paprastai žydi iki aštuonių savaičių. Skintos eustomos irgi nevienadienės – vazoje puikiai atrodo nuo savaitės iki dviejų. Žinoma, jeigu šviežios, ant kotelio yra neišsiskleidusių žiedelių. Pasak gėlininkų, aplinkai puošti ar dovanoti geriausiai pirkti eustomas su ne daugiau nei keturiais išsiskleidusiais žiedais. Kad vazoje jos kuo ilgiau žydėtų, prieš merkiant į vandenį, patartina įstrižai nupjauti stiebų galiukus ir nuskabyti apatinius lapus.

Salone „Tarp gėlių“ skintos eustomos žydi kiaurus metus. Kūrybingi darbuotojai šiomis gėlėmis dekoruoja šventinius interjerus, iš jų kuria originalias puokštes, vestuvines puokštes, gedulo vainikus, tinkamai apdorotais eustomų žiedais, šakelėmis stilizuoja dovanas. Trumpai tariant, pildo įstabų eustomų grožį įžvelgiančių klientų norus…
{gallery}eustomos{/gallery}
Kelios namų dekoro idėjos

  • Po vieną eustomų šakelę įmerkite į stalo viduryje pastatytas kelias tarpusavyje derančias vazeles.
  • Šventiniam stalui papuošti sukomponuokite puokštę iš, tarkim švelnių violetinių eustomų ir panašaus atspalvio gvazdikų.
  • Eustomas, patrumpinus kotelius, tankiai sumerkite ne, kaip įprasta, į vazą, o į vienspalvį jų žiedų tono vazoną.
  • Nuskabytais eustomų žiedais stilizuokite indą su plaukiojančiomis žvakėmis.

Daugiau originalių puokščių pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salonuose Kaune.

Nuotraukos: Tarp gėlių, pinterest.com.

Skaityti 693 kartai