Sunku atsispirti šių iš pietų Afrikos kilusių gėlių grožiui, o labiausiai gaiviam, salstelėjusiam, elegantiškam, lyg pakalnutes primenančiam aromatui – rodos, uostum ir uostum… Anot gėlininkų, stipriausiai kvepia raudonos ir rožinės frezijos, kiek švelnesnį kvapą turi geltonos, baltos, violetinės. Visų spalvų gėlės simbolizuoja rūpestį, tvirtą draugystę, malonų bendravimą bei dviejų žmonių sąjungą. Greičiausiai dėl to Europoje įprasta frezijas dovanoti vedybų metinių proga.

Frezijos - kvapnios gėlės

Frezijos yra vieno populiariausių gėlių komponuojant puokštes nuotakoms, neretai jos dovanojamos jaunoms merginoms. Pagal keltų gėlių horoskopą, frezijos yra gėlės žmonių, gimusių nuo spalio 24-tos iki lapkričio 2-os dienos. Atspindi jų veržlumą, meistrišką gebėjimą įrodyti savo nuomonę. Tokioms personoms frezijas drąsiai galima dovanoti įvairiausiomis progomis. Anot floristų, frezijos yra aristokratiškos gėlės, todėl tinka įvairioms prabangioms kompozicijoms, ikebanoms kurti. Skintos frezijos paprastai žydi iki dviejų savaičių, tik reikia nepamiršti kasdien pakeisti vandenį vazoje. Jis turi būti ne ledinis, o vasarošiltis, turi semti ne daugiau nei 5 cm kotelių. Jų gyvenimui prailginti vietoje specialaus priedo į vandenį galima įberti cukraus – maždaug 30 g litrui vandens. Svarbu nuskabyti nužydėjusius frezijų žiedelius.

Ar žinote, kad…
Frezijos pavadintos vokiečių gydytojo, botaniko TH. Freese garbei. Šis žmogus išvedė floristikai tinkamų frezijų veislių.

  • Anot aromaterapeutų, frezijų kvapas padeda įveikti stresą, gerina nuotaiką, dėl to jų eterinis aliejus yra vienas iš mėgstamų parfumerių komponentų.
  • Frezijos puikia auga gėlynuose, jų galima užsiauginti ir vazonėliuose.
  • Frezijos skinamos vos prasiskleidžia pirmieji pumpurai.

Mėgaukitės įstabiu frezijų grožiu, gyvenimo džiaugsmo įkvepiančiu aromatu…

Daugiau originalių dovanų pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salone Kaune.

Nuotraukos: Tarp gėlių, pinterest.com.

Skaityti 501 kartai

Susiję įrašai