Anot profesionalių fitodizainerių, frazė „pats sau fitodizaineris“ nėra iš piršto laužta – daugybė žmonių su dideliu malonumu mėgina savo namus patys papuošti įvairiais kambariniais augalais. Kodėl jums to nepadarius, jeigu gėlių būste dar neturite? Juk jos ne tik jaukumo aurą kuria, bet ir pagyvina blyškius interjero elementus (tarkim, pastelinę sieną), tinkamai suskaido erdvę (atskiria virtuvės patalpą nuo valgomojo ir t. t. ) ar užmaskuoja tai, ko pašaliečio akiai nereikėtų matyti (pavyzdžiui, suskeldėjusios medinės palangės). Negana to, tarnauja ir sveikatos labui – nuramina, pailsina akis, žvalina, netgi išvalo patalpų orą. Trumpai tariant, jie yra gėris ir grožis. Ir tai yra svarbiausia. Taigi, nedrįskite abejoti, ar galite būti pats sau fitodizaineris – tiesiog išdrįskite imtis šio vaidmens. Kad būtų paprasčiau į jį įsijausti, laikykitės auksinių taisyklių.

fitodizaineris
 • Prieš perkant bet kokį kambarinį augalą, pagalvokite, kiek laiko galėsite skirti jo priežiūrai.
 • Venkite komponuoti skirtingas gyvenimo sąlygas mėgstančias gėles, pavyzdžiui, netoleruojančias tiesioginių saulės spindulių ir mėgstančias juose pasilepinti.
 • Mažose erdvėse venkite auginti masyvius augalus – geriau susikurkite jaukią smulkesnių gėlių oranžeriją.
 • Žiūrėkite, kad žalieji įnamiai netrukdytų patalpoje judėti, neužgožtų baldų, prie kurių tenka dažnai prieiti.
 • Vazonus augalams parinkite atsižvelgiant ne tik į jų pačių išvaizdą (dydį, spalvą ir t. t.), bet ir į interjerą, tiksliau – jo spalvinę gamą, kitų elementų masyvumą, formas.
 • Pafantazuokite, kur įkurdintos mylimos gėlės trauktų žvilgsnius. Gal ant specialaus stalelio? Gal ant komodos? O gal ant kavos stalelio?
 • Jeigu augalais norėtumėte pagyvinti kokią tamsią namų kertelę, būtinai pagalvokite apie tinkamą apšvietimą.
 • Klasikinio interjero darnos niekada nepažeisite „įsimylėję“ įvairiausių rūšių gėlių pasaulio karalienes orchidėjas.
 • Jeigu kyla klausimas, ar nepamiršite kambarinių augalų reguliariai pagirdyti, rinkitės geriausią išeitį – vazonus su drėkinimo sistema.
  Kokių, kiek augalų apgyvendinti namuose, jums pakuždės širdies balsas. Jeigu nepakuždės, nieko tokio – visada galite kreiptis patarimų į profesionalus.

Ar žinote, kad…
Pagal naujausias mados tendencijas, gėlių darželis ant palangės – prasto skonio ženklas. Šimtą sykių moderniau ant jos įkurdinti vieną įspūdingo grožio augalą. Tuo tarpu augalų oazę geriau įrengti kokiame tuščiame būsto kampe.

Skaityti 971 kartai