Terminą „vyriška puokštė“ Europos floristai pradėjo vartoti prieš kelis dešimtmečius. Tuo tarpu Japonijoje vyriškų gėlių kompozicijų kultūra gyvuoja jau šimtmečius. Pastebėta, kad ypač daug vyriškų ikebanų japonai sukuria berniukų dienai (švenčiama penkto metų mėnesio penktą dieną). Vyriškos puokštės, augalų kompozicijos yra charakteringo dizaino, todėl jas nesunku atpažinti ir tiems, kurie apie floristiką neturi žalio supratimo. Vyriška puokštė – gerokai didesnė už moterišką, sukomponuota iš kontrastingų spalvų ar formų stambių žiedų, tvirta, aiškių linijų, ištęsta aukštyn.

Puokštė vyrui pagal saloną TARP GĖLIŲ

Vyriškų puokščių dekoras nėra spalvingas, jos neperkrautos aksesuarais. Populiarios yra vienspalvės vyriškos puokštės, sukomponuotos į pagalbą pasitelkus kelių skirtingų sodrių tonų žalumą ir net džiovintus augalus. 

Vyriškas puokštes priimta kurti aiškių geometrinių ar avangardinių formų stiklo, metalo induose. Jie parenkami neutralių atspalvių, kad nekontrastuotų su ryškiais žiedais.

Yra gėlių, kurias priimta vadinti vyriškomis, pavyzdžiui, kardeliai, irisai, anturiai, lelijos, gvazdikai, sodrios raudonojo vyno spalvos rožės, amarilia, strelicijos. Užtat vyrui nepriimta dovanoti alstromerijų, rausvų rožių, ramunių, frezijų, narcizų. Kaip su gražuolėmis orchidėjomis? Pagal etiketą, tokią gėlę tinka teikti artimam vyrui. Tuo tarpu verslo partneriui ar bosui geriau dovanoti bordo spalvos rožes.
{gallery}puokste vyrui{/gallery}
Gerai žinoti

  • Parenkant puokštę vyrui, reikia atsižvelgti į jo amžių, charakterio savybes, stilių.
  • Vyrui tinka teikti tiesiog kartu sudėtas kelias stambiažiedes gėles. Tai gali būti strelicijos, amariliai, lelijos, jurginai, rožės, bet būtinai su ilgais kotais.
  • Jei nėra noro vyrui dovanoti gėlių, galima pasirinkti kitą išeitį – salone pageidauti, kad floristas gėlių žiedais stilizuotų jam parinktą dovaną, tarkim, prabangaus vyno butelį.

Daugiau originalių puokščių pasiūlymų www.tarpgeliu.lt ir salonuose Kaune.

Skaityti 1130 kartai