O gi tai, kad jokiems augalams nepatinka nei augti, nei žydėti greta daugelio buitinių prietaisų. Šis tas daugiau šiuo klausimu. Jeigu norite, kad skintos gėlės, dovanų gauta puokštė ar naujai įsigytas vazoninis augalas kuo ilgiau žydėtų, puikiai vešėtų, pasistenkite nestatyti jo tiesioginių saulės spindulių pasiekiamoje, skersvėjų kedenamoje vietoje, arti šildymo prietaiso, oro kondicionieriaus, dujinės viryklės – tiek staigus temperatūrų skirtumas, tiek sausas oras patalpoje daugeliui gėlių gerokai sutrumpina gyvenimą.

geles-ir-technika

Išimtis – oro drėkintuvas. Šalia jo stovintys augalai paprastai jaučiasi gerai. Ant šaldytuvo, mikrobangų krosnelės ar greta šių prietaisų gėlių irgi nepatartina laikyti – nustatyta, kad daugybė jų neigiamai reaguoja tiek į pirmojo prietaiso vibraciją, tiek į antrojo skleidžiamas mikro bangas.

Kas dėl kaktusų… Tikriausiai girdėjote, kad žmogaus sveikatos labui gerai tokių augalų pastatyti šalia kompiuterio – neva jie sugeria monitoriaus spindulius. Reikalas tame, kad mokslininkai tai nėra įrodę, užtat faktas, kad šalia kompiuterio stovintiems tokiems augalams dažnai sutrinka augimo procesas (manoma, kad tai daugiausiai sąlygoja šviesos stygius). Štai ir beliko prieiti išvadą: vis tik geriausia gėlėms augti, vešėti, žydėti ant šviesios, tačiau tiesioginių saulės spindulių ilgai nekaitinamos palangės. O užvis joms geriausia – arti lango. Jeigu pastatysite vazą su gėlėmis ar puošnų kambarinį augalą ant specialaus šalia jo pastatyto dekoratyvaus stalelio – turėsite puikų gamtinį peną akims ir širdžiai.

Skaityti 219 kartai