Ilgai nelaukę padėkime jiems adaptuotis prie kiek neįprastų oro sąlygų, tiksliau – perjunkime vasaros priežiūros rėžimą. Nedelskite kambarinius augalus perkelti į pusiau šešėlį (na, bent jau pusiaudienio laiku) – netgi iš dykumų, subtropinių kraštų kilusios gėlės, pavyzdžiui, kaktusai, kiti sukulentai, citrusai, finikinės palmės, bugenvilijos, nepageidauja, kad jas kiaurą dieną svilintų tiesioginiai saulės spinduliai.

geliu-prieziura-karsta-vasara

Kad dėl kaitros išsausėjusio patalpos oro nesustotų gėlių augimas, vystymasis, po ranka turėkite specialių ar kompleksinių kambarinių augalų trąšų ir jas pagal nurodymus ant pakuotės naudokite kas 7-10 dienų.

Stenkitės kasdien užmesti akį ar žemė vazonuose (ypač mažuose) neišdžiūvusi. Atkreipkite dėmesį į porėtuose natūralaus molio induose augančias gėles – pro jų sieneles itin greitai išgaruoja drėgmė. Užtat moderniuose vazonuose su drėkinimo sistema vešintiems augalams troškulys nebaisus. Žinoma, jeigu šeimininkas nepamiršta patikrinti, kiek vandens yra specialiame rezervuare.

Mažučiuose vazonėliuose augančias gėles nusistovėjusiu kambario temperatūros vandeniu (venkite šalto, juolab ledinio, nes gali pažeisti augalo šaknis) laistykite dažniau, kad ir kasdien po nedaug.

Gerai gėles pagirdyti ir pro lapus (rytą ar vakare jas apipurkškite vasarošilčiu vandeniu).

Teisingai pasielgsite, jei tamsių spalvų vazonus apsuksite šviesiu popieriumi (juos ne taip įkaitins saulė), o kai lauke karšta, patalpos langus laikysite uždarytus. Tiesa, atsakingai elkitės su oro kondicionieriumi – gėlėms ne į naudą staigus temperatūrų skirtumas, į jas nukreipta šalto oro srovė.

Atkreipkite dėmesį! Vasarai įsibėgėjus daugelį kambarinių gėlių drąsiai galite išnešti į terasą ar balkoną. Sanpaulijas, gloksinijas, fitonijas, paparčius, egzotiškas begonijas, kitus gležnesnius lapus ar šiaip gležnesnius augalus geriau palikite patalpoje – paprastai jie nelabai toleruoja staigius gyvenimo sąlygų pokyčius. Tiesa, tyrame ore apgyvendintas gėles pasaugokite nuo skersvėjų ir ne taip retai vasarą pasitaikančios stiprios lietaus krušos.

Apsilankykite salone Savanorių pr. 319 a, Kaune arba  www.tarpgeliu.lt

Skaityti 734 kartai