Miegamasis – ypatinga namų vieta, kurioje patartina apgyvendinti augalus, kuriems… ten vieta! Tiksliau – harmonizuojančius erdvę, į kurią žengiate išsivaduoti nuo dienos nuovargio, pailsėti, tiesiog… susitarti su savimi!

Augalai miegamajame

Anot rytiečių praktikos feng shui žinovų, poilsio erdvei užvis svarbiausia parinkti vazonines gėles, kurių energija veikia raminamai, ragina „paleisti“ nuovargį ir skatina ramų miegą. Daugelis tokių stebukladarių valo orą, pasižymi bakteriocidiniu poveikiu. Negalime neišvardyti favoritų…
Alavijas. Šis augalas „suvalgo“ net iki 90 proc. folmadehidų, kuriuos išskiria daugybė interjero detalių (pavyzdžiui, baldai iš medžio drožlių, faneros). Negana to, naktį jis sugeria kitų augalų „iškvėpuotą“ anglies dvideginį. Ir tai dar ne viskas: alavijas saugo būsto šeimininkus nuo nelaimingų atsitikimų. O jo lapų sultys gydo žaizdas, gelbsti kenčiant beprotišką galvos skausmą, virškinimo sutrikimus. Padeda sergant kolitu, pankreatitu, lėtiniu gastritu.
Spatifilis. Gėlė gerte sugeria per atvirus langus, orlaides iš lauko į būtą besiveržiančias kenksmingas medžiagas. Užvis svarbiausia tai, kad ji daro teigiamą įtaką žmogaus vidinei būsenai, tiksliau – harmonizuoja jo psichiką.
Chlorofitas. Mokslininkai nustatė, kad šis augalas, per parą sugeria nemažai interjero apdailos medžiagų išskiriamų formaldehidų . Chlorofitas drėkina orą, „suvalgo“ žmonių sveikatai pavojingus mikroorganizmus. Keturi tokie suaugę augalai per parą iki 10 cm2 kambario orą išvalo 70-80 procentų!
Kambarinė pelargonija. Jos išskiriamos biologiškai aktyvios medžiagos žudo tokius žmogaus sveikatai pavojingus mikroorganizmus, kaip stafilokokai, streptokokai. Pelargonijų „iškvepiamas“ oras ramina, mažina stresą, gerina miegą. Šių gėlių skleidžiama energija moterims reguliuoja hormonų pusiausvyrą. Negalima pamiršti: su pelargonijomis reikia labai atsargiai elgtis tiems, kas linkę į alergijas.
Dracena. Ji skleidžia tik teigiamą energiją, padeda sustiprinti šeiminius ryšius, gerina miegamojo mikroklimatą.
Kalankė. Tai – aktyvus deguonies šaltinis nakties metu. Palankiai veikia depresiją, nerimą, stiprų stresą patyrusius žmones.
Sansevjera. Ji irgi geria iš aplinkos nuodingas medžiagas, o naktį, kaip ir kalankė, į orą išskiria deguonį.

Atkreipkite dėmesį!

  • Kad išsaugoti teigiamą gėlių energiją, būtina jas atsakingai prižiūrėti, su jomis kalbėtis.
  • Orą valančiam augalų poveikių sustiprinti, į žemių paviršių vazonuose tinka įmaišyti smulkintos aktyvuotos anglies.
  • Miegamajame geriau neauginti difenbachijų, lelijų, hortenzijų, filodendrų, oleandrų, krotonų, azalijų. Vieni iš šių augalų naktį į orą „iškvepia“ žmogaus sveikatai kenksmingą anglies dvideginį, kiti – provokuoja galvos skausmą ar alergiją, treti – stimuliuoja nervų sistemą ir taip trikdo miegą ir t. t.

Išvada: gėles miegamojo erdvei rinkitės atsižvelgiant į profesionalų patarimus.

Skaityti 9924 kartai