Kažkodėl mūsuose įprasta namų, biuro gėlyną atnaujinti šaltymečiu. Būkite pirmas ar pirmoji sulaužiusi šį stereotipą – kad ir rytoj paišlaidaukite naujiems vazoniniams augalams egzotiškoms gražuolėms dracenoms.  Investicija šimtu procentų pasiteisins! Todėl, kad įvairiausių rūšių dracenos (skiriasi stiebų aukščiu, lapų spalvomis, raštais) – ne tik gražios palmes primenančios gėlės. Jos nelepios, aplink jas nereikia kasdien tupinėti. Skirtingos išvaizdos dracenas lengva komponuoti tarpusavyje ir su kitais vazoniniais augalais. Prireikus tokios gėlės lapelį kitą galima ir kokiai puokštei panaudoti – ji tikrai dėl to nesupyks. Tam, kad namuose ar įstaigoje dracenos ilgai, gražiai ir laimingai gyventų, būtina žinoti auksines priežiūros taisykles ir, žinoma, jų laikytis.

Dracenos priežiūra
  • Pasistenkite, kad ant dracenos nekristų tiesioginiai saulės spinduliai, nes kils rizika, kad ilgainiui ant lapų atsiras negražių blankių dėmių. Geriausia vieta tokiai gėlei augti ir vešėti – rytinė ar vakarinė palangė. Beje, margalapei dracenai reikia kiek daugiau šviesos nei žalialapei.
  • Dracena nėra karščio mėgėja – geriausiai jaučiasi esant vidutinei temperatūrai. Žiemą ji negali būti žemesnė nei +13 laipsnių. Dėl pernelyg šalto oro poveikio gali suglebti, susiraityti gėlės lapai ar paruduoti jų kraštai. Blogiausia žinia – šaltis draceną gali pražudyti.
  • Dracena nepakenčia nei vandens pertekliaus, nei sausros. Išvada – žemė vazonėlyje nuolat turi būti drėgna. Žiemą gėlę patartina laistyti saikingiau, tačiau kartas nuo karto vandeniu apipurkšti lapus reikia apskritus metus. Vyresnę draceną galima išmaudyti po vasarošilčiu dušu.
  • Dracenai patiks, jeigu kas porą metų pavasarį ją persodinsite į specialų kambarinėms gėlėms skirtą maistinėmis medžiagomis turtingą žemių mišinį.

Štai kaip paprasta prižiūrėti gražuoles dracenas. Taigi nedelskite tokiais augalais paįvairinti namų ar biuro žaliąjį kampelį…

Daugiau originalių augalų ir gėlių www.tarpgeliu.lt ir salone Kaune.

 

Skaityti 22228 kartai