Anot garsaus prancūzų botaniko Patricko Blanco, sukulentai yra vieni universaliausių ir lengviausiai komponuojamų augalų pasaulyje. Pafantazavus, iš jų galima sukurti ypatingo grožio kompozicijų vazonuose, alpinariumuose. Sukulentai labai tinka namų stogams apželdinti, įgyvendinti vertikalioms augalininkystės idėjoms. Kodėl siūlome atkreipti dėmesį į sukulentus? Drąsiai sakome: jų grožis užburiantis. Ir tai tik viena priežastis pamilti šiuos egzotiškus augalus. Sukulentus lengva prižiūrėti, komponuoti su kitais augalais. Jie dera bet kokiame interjere, jų kompozicijomis gražu puošti namus, biurus, lauko terasas. Sukulentai labai tinka įvairioms progoms skirtoms puokštėms, netgi dovanoms stilizuoti. Vienintelė užduotis jų užsigeidusiam žmogui – išsirinkti jo akimis gražiausius, širdžiai mieliausius tokios rūšies augalus. Tada beliks pasitelkti į pagalbą fantaziją ir… užsiimti kūryba. Pristigote fantazijos? Jums visada pagelbės salono „Tarp gėlių“ specialistai.

Sukulentų magija ir jų priežiūra
  • Sukursime originalią mini gėlių oazę moderniame vazone su drėkinimo sistema. Tai puikus sprendimas, jei gėlynui stokojate vietos nuosavo namo, vasarnamio ar biuro lauko prieigose, jei maga augmenija pagyvinti įstiklintą balkoną, terasą.
  • Sukursime išskirtinę puokštę nuotakai, pamergėms, svočiai, jubiliatui. Pasirinktos rūšies sukulentus suderinsime su žydinčiomis gėlėmis, lauko ar darželio augalais. Su patyrusiu „Tarp gėlių“ floristu lengva rasti bendrą kalbą, todėl nėra buvę, kad rezultatas kažką nuviltų.
  • Sukursime žvilgsnius prikaustančių kompozicijų biuro, namų, restoranų, įvairios paskirties viešbučių, kitų patalpų vidaus puošybai. Kas svarbiausia, tokios interjero detalės – nevienadienės, jų grožiu mėgausitės ne vienerius metus. Žinoma, jeigu jų priežiūrai skirsite šiek tiek dėmesio. Kasdienės globos sukulentams tikrai nereikia!

{gallery}sukulentai{/gallery}

Trumpas priežiūros gidas

  • Sukulentai geriausiai auga šviesioje vietoje, tarkim, patalpoje, kurios langai yra pietų ar pietryčių pusėje.
  • Kadangi sukulentų šeimos nariai lapuose kaupia vandenį, juos reikia palaistyti tik tada, kai žemė vazone visiškai išdžiūsta. Drėgmės perteklius šiuos augalus greitai gali pražudyti! Dar vienas svarbus dalykas – mažučiams sukulentams reikia mažiau vandens nei stambiems.
  • Mini medelių išvaizdos sukulentus patartina reguliariai genėti. Dėl šios procedūros geriausia pasitarti su patyrusiu gėlininku ar floristu.  
  • Kas dėl trąšų, šiltuoju metų laiku specialiomis kaktusams ir sukulentams skirtomis trąšomis šiuos augalus gerai pamaitinti kas porą savaičių.
  • Kadangi sukulentai yra prisitaikę augti nedidelėse erdvėse, juos pakanka persodinti kas keleri metai. Geriausiai tam tinka specialus kaktusams auginti skirtas žemių mišinys.  
  • Jei sukulentais papuošėte lauko erdves (pavyzdžiui, juos panaudojote gyvoms sienelėms kurti), pasirūpinkite, kad lietingomis dienomis augalų pernelyg nemerktų lietus, per kaitrą nekepintų saulė – pridenkite juos arba įneškite į patalpą. Kas dėl šaltojo sezono, jei, tarkim, nėra galimybės vertikalaus gėlyno patalpinti vėsioje patalpoje, jį būtina apšiltinti, kad augalai saugiai peržiemotų. 

Pakanka įsigyti vieną sukulentą, kad kiltų nenumaldomas noras pradėti kurti jų kompozicijas…

Skaityti 5302 kartai