Šiuo metu pagrindinės teikiamos rekomendacijos apie itin sparčiai plintantį koronavirusą, yra skirtos tam, kad surasti būdus, kaip išvengti bet kokio kontakto su virusu. Tačiau yra patarimų, ką daryti, kad jau įvykęs kontaktas su šiuo ligos sukėlėju būtų kiek įmanoma mažiau rizikingas. Kovojant su virusine infekcija – žmogaus imunitetas yra kertinis faktorius,.Kolkas nėra atliktų specifinių tyrimų itin sparčiai plintančiam per pasaulį koronavirusui, tačiau iš esmės organizmo reakcija į visus virusus yra panaši.

Cordyceps Sinensis (Kordicepsas)

Imunitetas – tai yra organizmo sugebėjimas ne tik apsiginti nuo genetiškai svetimų medžiagų – bakterijų, virusų, grybelių, bet ir pašalinti pakitusias mirusias ląsteles, palaikyti organizmo pusiausvyrą. Pirmiausia, kai virusas patenka į organizmą, jis prisijungia prie ląstelės receptorių ir perima jos valdymą –aiškina JAV pulmonologas R.Seheultas. Tuomet, vietoj jai reikalingų baltymų ima gaminti savo kopijas. Galiausiai ląstelė plyšta ir išleidžia dar daugiau virusų į organizmą, kurie atlieka tą patį darbą. Iš esmės imunitetas leidžia išgyventi virusinę infekciją. Ir būtent jis nulemia, ar pacientas pateks į reanimaciją, ar virusas pasireikš tik lengvais simptomais. Jei imunitetas greitai nesureaguoja, virusinė infekcija bus platesnė, apims visą organizmą, tada reikės didesnės atsakomosios reakcijos, išvsivystys rimtesni uždegimai, dėl to žmonės miršta“, – aiškina R.Seheultas.

Imuniteto nusilpimas   

JAV pulmonologas R.Seheultas irgi pataria, kad visgi pirmiausia reikia vengti bet kokio galimo kontakto su koronavirusu. Tačiau jei vis tik toks kontaktas įvyksta, geriausia, ką žmogus gali padaryti – turėti kuo tvirtesnį ir atsparesnį imunitetą.  Skirtingi veiksniai veikdami žmogaus organizmą sukelia imuninės sistemos veiklos pokyčius. Sutrikus imuninės ir kitų sistemų adaptacinių – reguliacinių mechanizmų pajėgumui, gali padidėti mutavusių (pakitusių) ląstelių atsiradimo rizika. Imuninės sistemos nepakankamas atsparumas pasireiškia tuo, kad organizme nevyksta tam tikros imuniteto reakcijos. Nusilpusį imunitetą taip pat galima atpažinti iš vis dažniau pasireiškiančio silpnumo, padidėjusio nuovargio ar ligų. Dirbantys, skubantys žmonės patiria ir daug įtampos, mažiau valgo arba renkasi nevisavertį maistą. Neigiamai žmogaus imuninę sistemą veikia ir gyvenimas užterštoje aplinkoje. Išmetamosios dujos ir chemikalai, patekę į organizmą, silpnina gebėjimą apsisaugoti nuo virusų ir infekcijų.

Imuniteto stiprinimas 

Sustiprinti organizmą niekada nėra per vėlu, nes net ir susirgus, bet vartojant imuninei sistemai naudingus preparatus, pasveikstama greičiau. Imuninės sistemos stiprinimui naudinga vartoti vitaminus, maisto papildus. Sveikatos specialistai vieningai sutaria, kad geriausias būdas išvengti sezoninių peršalimo ligų – kompleksinis ir nuoseklus imuniteto stiprinimas.   Maisto papildai ir vitaminai – tai gretutinės imuniteto stiprinimo priemonės, kurios tikrai veiksmingos, tačiau tik vartojant nuosekliai ir tinkamai.

Maisto papildai – imuninei sistemai

KININIS KORDICEPSAS (Cordyceps sinenis)

Kas yra Kordicepsas? Kordicepsas atsirado tradicinėje kinų medicinoje prieš 5000 metų ir yra labai retas grybas, kuris auga Tibeto, Nepalo ir Kinijos kalnuotuose regionuose. Jie laikomi vienu seniausių pasaulyje „supermaisto produktų“. Privalumai sveikatai pirmiausia buvo aprašyti senovės kinų medicinoje kaip gydomieji vaistai ir buvo naudojami krikščionių, indų ir kinų religinėse ceremonijose kaip nemirtingumo ir ilgaamžiškumo simboliai. Kordicepsas natūraliai auga kalnuose. Jų reikalaujamos klimato sąlygos yra labai sunkios.

Kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis) yra medicininis grybas, kuris rankomis renkamas, džiovinamas ir šimtmečiais buvo naudojamas tradicinėje kinų medicinoje nuovargiui, ligoms, inkstų ligoms ir mažam lytiniam potraukiui gydyti. Jo istorija Kinijoje viršija 1,5 tūkst. metų. „Cordyceps sinensis“ derlių nuimti sunku, todėl jo kaina yra itin didelė – 20000 USD už 1 kg (tai yra brangiausias grybas pasaulyje). Dėl šios priežasties daugumoje „Cordyceps“ papildų yra sintetinė išauginta versija, vadinama „Cordyceps Sinensis“.

Papildai ir produktai, kurių sudėtyje yra Cordyceps ekstrakto, daug metų vartojami visame pasaulyje dėl daugybės galimų privalumų sveikatai. Kordicepso sudėtis pasižymi daugybe biologiškai aktyvių medžiagų – polisacharidų (ypač beta-gliukanų), nukleozidų, aminorūgščių, proteinų, sterolių – galinčių sustiprinti organizmą bei daryti teigiamą poveikį imuninei sistemai. Mokslininkai iš kordicepso išskyrė unikalią medžiagą – kordicepiną, kuris turi savybių stabdyti bakterijų dauginimąsi bei virusus.

Kaip Kordicepsas veikia?

Grybai buvo naudojami kaip maistas ir vaistai visame pasaulyje mažiausiai nuo 5000 m. Pr. Kr. Tradicinis grybų naudojimas gali stimuliuoti bei aktyvinti žmogaus imuninę sistemą ir taip stiprinti visą organizmą. Grybuose esantys polisacharidai, ypač beta-gliukanai, gali turėti teigiamą poveikį žmogaus imuninei sistemai, atsistatymui po operacijų, sergant infekcinėmis ir onkologinėmis ligomis, organizmo apsaugai nuo chemoterapijos ar radiacijos sukeliamo neigiamo poveikio. Kordicepsas gali turėti teigiamos įtakos organizmui stimuliuodamas ląsteles ir specifines chemines medžiagas imuninėje sistemoje.

Kam Kordicepsas naudojamas? 

Cordyceps sinensis grybas įprastai yra naudojamas gaminant maisto papildus, sudėtį papildant pagalbinėmis medžiagomis. Tokie papildai gali veikti organizmą kaip tonikas. Tai gali suteikti gyvybingumo, pagreitinti pasveikimą po ligų ir neutralizuoti senėjimo procesą. Azijos šalyse, ypač Kinijoje jis plačiai yra skiriamas inkstų, plaučių ir kepenų ligomis gydyti. Vakarų šalyse Kordicepso papildai dažniausiai naudojami imuninės sistemos stiprinimui ir fizinės būklės gerinimui.

Kada Kordicepso papildai vartojami? Azijos, Amerikos ir Europos šalyse Kordicepso papildai vartojami siekiant teigiamo poveikio organizmui esant šiems sutrikimams*:

Inkstų pažeidimai ir ligos, astma, kepenų patinimas (uždegimas), kurį sukelia hepatito B virusas (hepatitas B), seksualinės problemos, užkertančios kelią pasitenkinimui seksualinės veiklos metu, anemija, svaigimas, dažnas šlapinimasis naktį, širdies aritmijos, aukštas cholesterolio kiekis, kepenų sutrikimai, spengimas ausyse, silpnumas, sloga, kvėpavimo sutrikimai, pplaučių infekcijos, nuovargis, kiti sutrikimai.

*Kordicepsas gali veikti skirtingai, dėl amžiaus, sveikatos būklės, fizinio aktyvumo. Norint jaustis sveikai ir žvaliai, reikia kasdienės fizinės veiklos, sveikos ir subalansuotos mitybos, gerti pakankamą kiekį natūralaus vandens, kuo daugiau laiko praleisti gryname ore ir vadovautis pozityviu požiūriu į gyvenimą. Tai yra būtinos sąlygos norint turėti sveiką organizmą!

GANODERMA lucidum (Tikrinis blizgutis)

Kas yra Ganoderma lucidum? 

Ganoderma lucidum, dar žinomas kaip reishi grybas ir lingzhi, yra grybas, augantis įvairiose karštose ir drėgnose Azijos vietose. Ganoderma lucidum ilgą laiką naudojamas sveikatos ir ilgaamžiškumo skatinimui Kinijoje, Japonijoje ir kitose Azijos šalyse.

Grybe yra kelios molekulės, įskaitant triterpenoidus, polisacharidus ir peptidoglikanus, kurios gali būti atsakingos už jo poveikį sveikatai. Aktyviosios grybo sudedamosios dalys yra polisacharidai, maistinės skaidulos, oligosacharidai, triterpenoidai, peptidai ir baltymai, alkoholiai ir fenoliai, mineraliniai elementai (tokie kaip cinkas, varis, jodas, selenas ir geležis), vitaminai ir aminorūgštys.

Kaip Ganoderma lucidum veikia?

Ganoderma lucidum grybo biologoškai aktyvių medžiagų poveikis žmogaus organizmui yra daugiakomponentinis. Sveikatinančios formulės, kurių sudėtyje yra šio grybo, gali duoti teigiamą poveikį daugelio sutrikimų atveju.

Ganoderma grybą sudaro:

  • Didelis kiekis polisacharidų, kurie stabilizuoja imuninę sistemą ir pasižymi auglių augimą slopinančiu poveikiu;
  • Virš 100 rūšių triterpenų, kurie savo struktūra yra panašūs į steroidinius hormonus, kas organizmui gali turėti priešuždegiminį poveikį;
  • Cikliniai angliavandeniai, galintys reguliuoti kraujospūdį, galintys mažinti cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, pasižymintys ryškiu kepenų apsaugos poveikiu;
  • Alkaloidai, 4 rūšys  monosacharidų, 18 amino rūgščių, mineralinės medžiagos ir mikrolelementai (Ca, Zn, Mn, Fe, Cu, Ge ir kt.). riebiosios rūgštys, vitaminai, biologiniai šarmai, įvarios (manitolis, adenozinas, leticinas ir kt.) biologiškai aktyvios medžiagos.

Kam Ganoderma lucidum naudojama?

Azijos šalyse Ganoderma lucidum grybas auginamas ir parduodamas kaip maistas, tačiau jis yra kietas ir kartus, todėl norint vartoti dėl sveikatos gerinimo priežasčių, jis paprastai džiovinamas arba naudojamas kaip ekstraktas. Ganoderma lucidum grybai vis labiau populiarėja Vakarų šalyse ir dažniausiai yra naudojami gaminant įvairius maisto papildus imuninės sistemos stiprinimui. Iš ekstrakto yra gaminami maisto papildai įvairiomis formomis: skystis, kapsulės arba milteliai.

Kada Ganoderma papildai vartojami*? 

Papildai, kurių sudėtyje yra Ganoderma lucidum vartojami dėl galimo teigiamo poveikio organizmui:

  • Gali prisidėti prie sveikos kraujotakos funkcijos palaikymo.
  • Gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.
  • Gali padėti palaikyti ir stiprinti imuninę sistemą.
  • Gali prisidėti prie natūralios imunologinės gynybos

Azijos, Amerikos ir Europos šalyse Ganoderma papildai taip pat vartojami siekiant teigiamo poveikio organizmui esant šiems sutrikimams:

Padidėjusi prostata, nuovargis, nepiktybiniai navikai storosios žarnos ir tiesiosios žarnos srityje, užsikimšusios arterijos, genitalijų herpesas (pūslelinė), aukštumų liga (kalnų liga), virusinės infekcijos, aukštas kraujo spaudimas, astma ir bronchitas, hepatitas B, inkstų sutrikimai, kepenų ligos, apsinuodijimas, stresas, nemiga, skrandžio opos.

Nesvarbu, vieną ar kitą iš šių gamtinių maisto papildų rinksitės sveikatai stiprinti, prieš vartojant būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Apsilankykite salone Savanorių pr. 319 a, Kaune arba www.tarpgeliu.lt

Skaityti 512 kartai